Edward-free area*

13. srpna 2010 v 23:04 | Jane
Poznámka nad čarou, aneb než začnu opravdu psát na téma týdne: Mám docela obavy o své zdraví. To psychické mě netrápí už delší dobu, jestli si myslíte, že půjde o tohle. To fyzické mě většinou taky moc nebere, ale dneska to byl trošku lol. Ráno jsem si udělala kafe, kde bylo víc kávy než vody. Bylo mi z toho nějak divně a hlavně se mi chtělo ještě víc spát (bodejť by ne, když jsem byla nucena vstávat v osm). Což tenhle reversní účinek na mě kafe a energy drinky mají obecně tj., že místo toho, aby mě to nakoplo, chce se mi ještě víc spát. Docela smůla.
A btw, z Inception mi pomalu dezertují poslední zbytky mozku. Jejda.

To by bylo k občasnému updatu o mých životních funkcích, a teď hurá na ty pijavice!
____________________________________________________________________________

Tohle bude trošku pokrytecký článek, někteří možná tušíte proč, většina nejspíš ne. K tomu pokrytectví se dostaneme ale až za chvíli.

Nebudu koumat historii upírů, to si beztak můžete zjistit u tetky Wiki. Chtěla bych vám představit, co pro mě upíři představují dnes, v každodenním světe, literatuře, a co pro mě byli kdysi dávno.

Vezmu to chronologicky, tedy, ve svém mládí, nebo spíš ranějším období mládí, jsem upíry nijak zvlášť neřešila. Jasně, vzdáleně jsem znala příběh Drákuly a viděla pár upíroidních filmů, ale to bylo tak všechno. Vzpomínám si jenom, že jsem měla kdysi dávno RPG postavu, lovkyni upírů. Tak mě napadá, že jiná postava, co byla upírům dost blízko byla moje tehdejší alterego - nemrtvá dívčina za kterou jsem hrála v Hellsing RPG. Zombíci jsou nej.
Chmm, odbočuju.

Každopádně upíři můžou být chápáni jako kdokoliv nebo cokoliv, co z vás vysává vaší životní sílu, energii, kreativitu, úsudek, peníze... cokoliv. Osobně se mi docela líbila představa v Gaimanovém Nikdykde aneb upíři, kteří z vás vysávají přímo životní sílu.
K čemu krev, že.

Když už jse mnakousla tu literaturu - nejpřijatelnější upíři pro mě byli v Zeměploše a sáze Darrena Shana, když nepočítám Drákulu. 

Všeobecně tradiční upíři pro mě vždycky vypadali asi takto... Co se pánů týče, vždy vkusně oblečeni do kombinace černé a rudé barvy, možné bílé doplňky v podobně kapesníčků. Samozřejmě, že elegantní v celém svém bytí, svou krásou hypnotizující. Nebo hypnotizující i bez té krásy. Každopádně by to měl být pravý look na to, aby jim do náruče skočila nějaká sličná panna chutné krve. Co se dam týče, to je taky jasné. Dlouhé vlasy, hluboký výstřih, poloprůhledná noční košile s vystuženou kosticí. 
Já vím, tahle moje představa je trochu zastaralá a hlavně se drží klasiky (a taky starších období, pořád docela fandím i viktoriánských upírům, hurr).

A je to tu. Viktoriánští gentlemani mě přivádí k té výše zmíněné pokrytecké fázi článku. Poněvadž, přestože upíry neřešim a dvakrát je nemusím, mám vlastní upírskou postavu dokonce s celou rodinkou a ta postava mi je hodně milá.

(dál už jsou prakticky kecy jenom o té postavě, takže můžete svévolně přeskočit k poznámce pod čarou nebo rovnou ke komentářům)

come on lay with me
Viktor
jest jeho jméno. Je to upír, je to gay a nevímcododat. Jak jsem zmínila, má domyšlenej i zbytek rodiny. Starší sestru, která se stále drží nočních košil a výstřihů a mimo něj je jediná, která nespí. Ano, zbytek rodiny pokojně spočívá v rozlehlém sklepě kdesikdesi pod rodinným domem. 
K tomu viktoriánství... Viktor právě z této doby pochází a existuje tak nějak do současnosti, kdy se datuje příběh v němž se částečně účastní. Nejspíš odtamtud pobral i svůj vkus co se oblečení týče, aneb doteď se drží vestiček, košil a kravat, ačkoliv v trochu modernějším stylu.

Řídí se tedy se spíš řídit musí pravidly, které jsem stanovila pro jeho svět. Chtěla jsem se částečně držet základních věcí jako slunečný svit a tak, ale zároveň přidat něco svého (a shodit to na evoluci) (nějaká přece proběhnout musela ne).
Takže tedy, pracuje jako barman ve vlastním podniku - od západu do východu slunce. Kdyby vyšel na sluneční svit, tak neuhoří, ne okamžitě. Rozhodně je to ale vysoce nepříjemné kvůli citlivosti té jeho mrtvolně bílé pleti.
Česnek a kříže - ne-e. Česnek mu tak maximálně způsobí špatný dech, jako většině z nás. Kříže ani jiné náboženské symboly fungovat taky nebudou, protože dnenší svět už ani není tak nábožensky založený.
Kdyby mu náhodou někdo zabodl kůl nebo cokoliv do srdce - nevím nevím. Srdce mu nebije, takže v čem je pointa. Tím ale neříkám, že je nesmrtelný. Kdybyste mu usekli hlavu, tak byste uviděli jak moc smrtelný opravdu je :D (i přes prokázanou roztomilost apod.) 

Nuu a to je asi všechno, co jsem schopná k upírům napsat.

_____________________________________________________________________________

Poznámka pod čarou: ... už ani nevím, co jsem sem chtěla ještě připsat. Každopádně adíos amigos, já jdu koukat na Muže na Měsíci s příšerným českým dabingem.
*až doteď ani jedna zmínka o stmívání, ne?:D a odteď vás ani žádná další nečeká.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lawiane | Web | 13. srpna 2010 v 23:10 | Reagovat

pěkný článek

2 ~Brilliant.princess○ | Web | 13. srpna 2010 v 23:22 | Reagovat

[1]: jj :)a nádherný design :)

3 Metteorwa | Web | 14. srpna 2010 v 2:37 | Reagovat

souhlasim, pěkný článek, ovšem pasáž o Viktorovi jsem tak trochu přeskočila, přiznávám se :-D

4 Jane | Web | 14. srpna 2010 v 10:29 | Reagovat

1,2: díky c:

[3]: Od toho tam bylo to upozornění, takže se nic neděje :-D

5 Pan Unáhlený | Web | 14. srpna 2010 v 15:04 | Reagovat

Bože já ti tu píšu komentář, mezveřejnim ho a veseleč si odejdu jinam.
Tákže kafe a nergiťáky ti samozřejmně nemohli zabrat, když jsem ti odsával enrgii. Já totiž vstával UŽ O PŮL SEDMÝ!

Viktoooor :BBB

6 Jane | Web | 14. srpna 2010 v 15:59 | Reagovat

[5]: Mrcho!

7 Pan Unáhlený | 14. srpna 2010 v 20:34 | Reagovat

[5]: Sem ospalej blondýna, už jen ty překlepy a ta hrubkaaa!

8 Aria | Web | 15. srpna 2010 v 9:12 | Reagovat

Moja reakcia na energy drinky ako tak podobná. Raz pri pripravovaní sa na zajtrajší test, som sa jedného energy drinku napila, aby ma to nakoplo lenže ono to účinkovalo skôr naopak... uh, ani neviem ako som na tom teste dopadla
Čo sa týka článku, pridávam sa do klubu - vážne pekne napísaný článok :D A súhlasím s tebou, Zemeplošskí upíri, Darren Shan a Dracula sú jediní chlapi s tesákmi, ktorých akceptujem~

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.